Předkupní právo - novinka 2018

Živé vysílání proběhne úterý 6.2.2018 od 20:00 na téma předkupní právo.

Chcete se nás na něco zeptat? Tady je prostor:

 1. Marek Bartošek napsal:

  v zákoně je napsáno „smlouva“ a ne Kupní smlouva

 2. Marek Bartošek napsal:

  Možná tento dotaz už padl. Je dostačující SSBK, nebo vzniká předkupní právo až při podpisu KS?

 3. Ivana napsal:

  Chata v zahrádk. kolonii, celkem 10 chat.
  Chata zapsána na LV, a na jiném LV zapsán podíl 1/10 na přístupové cestě k chatě v zahr. kolonii. Musím nabídnout ostatním spolupodílníkům přístupovou cestu?

 4. Robert napsal:

  Proč rozdělovat kupní cenu na cenu za byt a cenu za garážové stání?

 5. Blanka napsal:

  Nabídka spoluvlastntíkovi má platnost 3 měs.,na úhradu KC.
  Jaký je časový limit do kdy má sdělit spoluvlastník , že má zájem o koupi. Ptám se na to že pošlu poštou nabídku spoluvlastníkovi,:
  1/ Doporučenou poštu nepřevezeme, mám povinnost poslat znovu?- musím čekat 3 měs.?
  2/ Je časový limit do kdy musí oznámit, že bude chtít využít předkupní právo. Tj. je totožné s úhradou, tj. do 3 měs.?

 6. Monika napsal:

  Dobrý den, pokud prodávám byt, v jehož domě mám garážové stání, a to tak, že všechna garážová stání ( nebytový prostor ) jsou vymezena jednotkou, na níž mají všichni vlastníci bytů podíl ( a zároveň jednotka jako taková má podíl na společných částech ), jak toto řešit. Mohu též poslat komplet kupní smlouvu s akceptací celé koupě včetně bytu nebo zde bude jiný postup. děkuji

 7. Jakub napsal:

  Lze se pomocí zajišťovacího převodu práva vyhnout právu předkupnímu?

 8. Jana napsal:

  Platí tato povinnost i u bytů v osobním vlastnictví, když k bytu náleží i podíl na společných částech bytového domu? Tedy pokud budu chtít prodat svůj byt v bytovém domě (jehož jediným vlastníkem jsem já), musím nejprve obeslat s dotazem všechny další vlastníky bytů v domě?
  Pokud ano, je to tak, že je nejprve obešlu a teprve když nikdo nebude mít zájem dám byt do inzerce? Nebo ho dám nejdřív do inzerce a teprve až najdu zájemce o koupi se zeptám spoluvlastníků na to, zda to chce některý z nich za stejnou cenu jakou bych dostala od zájemce?

 9. Jana napsal:

  Zajímá mě, jak se postupuje v případě, kdy se nabídne odkup všem spoluvlastníkům (a je jich třeba 10) a z toho projeví zájem o koupi 3 z nich ale s tím, že to chtějí koupit jen pro sebe – tedy ne podíl rozdělit opět mezi ně 3 jestli mi rozumíte. Je to vůbec možné, aby podíl zakoupil pouze jeden ze zájemců (a kdo určí který to bude), nebo zda to opět musí zůstat rozděleno mezi všechny zájemce co to chtějí odkoupit? Děkuji.

 10. Anděla napsal:

  Webinář začne?

 11. Jakub napsal:

  V prosinci 2017 jsem uzavřel kupní smlouvu na spoluvlastnický podíl v bytovém domě, a to v době kdy byl spoluvlastnický podíl ještě předmětem dědického řízení. Tedy platnost smlouvy byla v prosinci podpisem smlouvy, účinnost smlouvy až dnem nabytí právní moci usnesení o dědictví, a tím je 7. únor 2018. Podléhá převáděný podíl předkupnímu právu? Nejsem ani příbuzný ani osoba blízká prodávajícího.

 12. Lubor napsal:

  Pokud kupuju v dražbě podíl na nemovitosti zatížené dluhem, musím dát možnost spolumajiteli s předkupním právem když jeho podíl je dražen?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů