Nový realitní zákon online

Školte se od těch nejpovolanějších, kteří byli u všech diskusí při tvorbě zákona a není v tuto chvíli opravdu nikoho, kdo by měl pohled ze všech stran: realitní, obchodní, právní, legislativní a i lidský!! 

 1. StaLe reality napsal:

  Ještě se chci zeptat, i když o tom mluvil JUDr. Platil, v Rezervační smlouvě musí být uvedena výše provize.
  Je jasné, že ve Smlouvě o úschově je to již jasné.

  • Lhůta pro osvobození od daně napsal:

   Dobrý den, někde jsem zaregistroval, že by se měla prodlužovat 5-letá lhůta, po které vlastník nemusí zdaňovat přijem z prodeje nemovitostí, na 15 let. Je to v procesu? Děkuji

 2. StaLe reality napsal:

  Mám dotaz pro JUDr. Platila – při vybírání rezervačního poplatku zprostředkovatelem je nutné uzavřít kromě Rezervační smlouvy také Smlouvu o úschově a na každou rezervační zálohu mít samostatný účet? Bylo mi sděleno advokátem, že je to část kupní ceny, tak že je to nutné. Je to tak??
  Děkuji.

 3. Reality na jedničku napsal:

  Dobry den. Pry mohu prijmout maklere, ktery reality nikdy nedelal, protoze je karantena. A nemusi splnit ty zakonne veci, jako my?

 4. Zkouska napsal:

  Dobry den, budete delat zkousku odborne zpusobilosti online? Dekuji

  • Mirek Jonáš napsal:

   Dobrý den,
   strašně rádi bychom to udělali, bohužel to zákonné předpisy neumožňují. Ale dobrá zpráva – termín doložení dle zákona č. 39/2020 Sb. a souvisejícího živnostenského zákona, byl prodloužen do 3.3.2021.

 5. Dobrý den,

  již jsem si vyřídil novou živnost realitní zprostředkování pro svoje dvě s.r.o. Nová živnost č.3 realitní zprostředkování byla vyňata z živnosti č. 1 (všechny volné). Ještě bych tyto živnosti měl zapsat do obchodního rejstříku, tzn. 2x změna notářský zápis změna stanov + poplatky za advokáta cca 20.000,- Kč a nebo bude změna v obchodním rejstříku provedena ex offo, automaticky a zdarma živnostenským úřadem (na ŽÚ mi nikdo nebyl schopen odpovědět) ?

 6. Pojisteni maklere napsal:

  Dobry den,
  Jak postupovat v pripade,ze makler pracuje pro kancelar A,ale zaroven obcas i pro kancelar B…😁.jak se tady resi pojisteni? Musi byt pojisten 2x u obou kancelari? Vim,ze se to nema,ale….
  Dekuji moc.

  • Mirek Jonáš napsal:

   Dobrý den, je to jednoduché. Platí pravidlo: jedno IČO = jedna pojistka. Nepředpokládám, že jste v nějaké z těch RK zaměstnán, čili si uděláte jednu pojistku jako FO OSVČ a můžete pak dělat třeba pro padesát realitek najednou a vše je pokryto.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů