kurz na téma

Insolvence a daně

Školením Vás provede Ing. Miroslav Jonáš

Nový termín 14.11.2017

Toto školení je zaměřeno na:

 • Představení insolvenčního zákona.
 • Informace o tom, co to je úpadek a jak jej dosáhnout.
 • Konkurz – jeho principy, nebezpečí, ručení soukromým majetkem u statutárních orgánů firem.
 • Reorganizaci.
 • Oddlužení – dozvíte se, co to je a jak jej dosáhnout, a na praktickém příkladu si vyzkoušíte, jak se podává návrh na oddlužení tak, aby jej soud schválil.
 • Praktické informace o tom, jak obchodovat nemovitosti v oddlužení.
 • Vystěhování dlužníka.
 • Dražby nemovitostí v insolvenci.
 • Daň z příjmů ve vztahu k prodeji nemovitosti – fyzické a právnické osoby.
 • DPH a nemovitosti.
 • Zákonné opatření Senátu o dani z nabytí nemovitých věcí.
 • Daň z nemovitostí.
 • PENB (energetické štítky).

Cíl školení

Po absolvování školení budete znát základní principy insolvenčního zákona. Dokážete tak klientům s vícenásobnými dluhy pomoci navrhnout řešení jejich problémů, třeba oddlužením. V rámci praktického cvičení porozumíte principu návrhu na oddlužení a zvládnete jej alespoň v základech vysvětlit klientovi. Navíc získáte přehled o daňových aspektech práce s nemovitostmi.

Sám autor školení říká: "A co bude nového? Projdeme si Insolvenční zákon ve znění nejposlednějších novel a to i včetně té, která se připravuje k 1.1.2018. Ukážeme si, jak podat návrh na rozhodnutí o úpadku, spojené s povolením oddlužením. A to hlavně prakticky – každý účastník se naučí podat návrh osobně, abyste mohli pomoci klientům v praxi. Do detailu rozebereme, jak zprostředkovat prodej nemovitosti klienta v insolvenci. Kromě toho se podíváme i na koupi nemovitosti v insolvenci prostřednictvím dražby. Mrkneme na to, jak se může statutární orgán vyhnout ručení svým majetkem při úpadku společnosti. Řekneme si, jak postupovat, když najdeme nemovitost, jejíž majitel je v insolvenci. A mnoho dalšího.

V sekci daně se budeme věnovat zejména osvobození ze všech stran – tedy daň z příjmů, z nabytí či odod DPH. Určitě si povíme i něco k dani z nemovitostí a PENB. A porovnáme si v mé speciální tabulce daňové zatížení podnikatele fyzické a právnické osoby, aby ti, kteří váhají nad právní formou svého podnikání měli snažší rozhodování.

A když zbyde čas? Tak se mrkneme na to, z čeho čerpá MMR při přípravě realitního zákona. Jak se dělají reality v Evropě a jaké požadavky plynou na nás. Je jedno, zda zákon bude za rok, dva či tři. Jednou bude. A osnova je taky jasná, jen je otázka, jaký bude konečný tvar. A my se podíváme na zoubek tomu, co tam určitě nebude chybět.

Pokud už teď víte, že Vás něco specifického zajímá, budu rád, když mi to napíšete, abych mohl připravit na školení odpověď, a mohli jsme to probrat.

Těším se na Vaši účast a hlavně na to, že se zase společně vzájemně obohatíme a posuneme dál. A i to je důvod, proč školení dělám málo a s velmi omezenou kapacitou – smyslem je, aby na školení přišli ti, které toto opravdu zajímá, abychom si vzájemně popovídali a vyměnili informace, které nám všem pomohou k tomu, aby nám na tomto světě bylo krásně.“

Cena: 1 500 Kč

14.11.2017 – Praha 0 OBSAZENO

Další termíny na duben, květen a červen 2018 budou zveřejněny v úterý 27.3.2018.

Lektor:

Ing. Miroslav Jonáš
Ing. Miroslav Jonáš

V roce 2005 založil se společníkem M&M reality holding a.s. a vzal si na starost mj. oddělení práva, financí a investic. Tomu zůstal věrný celých deset let a nasbíral nepřeberné množství zkušeností zejména z oblastí exekucí, insolvencí a daní.

Detail školení:

Čas konání: 9:00–16:00 (Ostrava - začátek v 9.30)

Další kurzy lektora:

Realitní právo

Detail kurzu

Exekuční specialista

Detail kurzu